Deska sedesowa – ważna w każdej toalecie. Co wybrać?

Toaleta wykańczana jest deską sedesową, inaczej deską WC. Zwykle wtedy, gdy kupuje się miskę WC, deska znajduje się z nią już w zestawie, ale niekiedy można trzeba dokupić ją osobno. Dodatkowo deskę wymieniamy na nową wtedy, gdy obecnie używana wygląda nieestetycznie.

W sklepach z wyposażeniem łazienek na kupujących czeka szeroka gama różnych desek sedesowych WC do wyboru. Jaka deska sedesowa będzie najlepsza? To często zadawane pytanie, dlatego postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jaki materiał będzie najlepszy?

 

Do produkcji desek sedesowych najczęściej stosowane są tworzywa sztuczne. To materiały wyróżniające się doskonałą wytrzymałością, trwałością, łatwe do utrzymania w czystości, dlatego to właśnie z nich wytwarza się większość desek WC na rynku.

Optymalnym wyborem będzie deska wykonana z duroplastu – to bardzo trwałe tworzywo, które jest także komfortowe w użytkowaniu. Duroplast to twardy plastik, który jest niewrażliwy na odbarwienia oraz odkształcenia. Wykonane z niego deski służą na lata.

Najtaniej można kupić z kolei deski z polipropylenu – to cieńsze tworzywo, które także spełnia swoją funkcję, jednak w porównaniu do duroplastu jest znacznie mniej atrakcyjne, podatne na uszkodzenia jak zarysowanie, przebarwienie. Warto więc zainwestować więcej w solidny model.

 Także do produkcji desek sedesowych stosuje się drewno. Są one wybierane głównie do rustykalnych aranżacji. Właściwie wykończone drewno jest estetyczne i trwałe, jednak z czasem może zacząć się wypaczać, rysować.

 

Wolnoopadające deski sedesowe

 

Wybierając deski WC to toalety, warto także zwrócić uwagę na wykorzystane w nich mechanizmy. Najlepszym wyborem będzie deska sedesowa wolnoopadająca. W takich deskach stosuje się specjalne zawiasy, które zapobiegają szybkiemu opadaniu i trzaskaniu deski po zamknięciu. Wystarczy tylko lekko przechylić deskę, a mechanizm samoczynnie ją domknie – cicho i bez ryzyka uszkodzenia toalety.

Szeroką gamę desek sedesowych do WC można znaleźć dzisiaj także w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *