Kran do łazienki – czym warto kierować się przy jego zakupie?

Wanna może być wykończona różnymi typami kranów – umywalkowym, wannowym, prysznicowym czy bidetowym. O czym warto pamiętać wtedy, gdy kupuje się armaturę łazienkową? Oto 3 praktyczne porady.

 

  1. Miejsce montażu baterii

Pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze baterii łazienkowej jest miejsce jej montażu. Jest ono związane ze sposobem prowadzenia instalacji wodnej, dlatego o sposobie instalacji baterii warto pomyśle jeszcze przed wykonaniem tych prac.

Najczęściej umywalkowy kran do łazienki montowany jest w pozycji stojącej, natomiast wannowy lub prysznicowy jako ścienny. Oczywiście, można także zmienić sposób montażu zależnie od swoich potrzeb, by nadać łazience efektowny wygląd i korzystać z niej komfortowo.

 

  1. Bateria natynkowa i podtynkowa

Obecnie baterie łazienkowe ścienne mogą być montowane nie tylko natynkowo, ale także podtynkowo. Druga opcja powoduje, że armatura wygląda bardzo elegancko, minimalistycznie, dlatego jest chętnie wybierana do nowoczesnych wnętrz.

Podtynkowe baterie łazienkowe oferowane są w różnych wariantach do wyboru – umywalkowe, prysznicowe, wannowe oraz bidetowe. Mogą być również wyposażone w praktyczny termostat, który podtrzymuje właściwą temperaturę wody.

 

  1. Rodzaj uchwytu w armaturze

W końcu pod uwagę trzeba wziąć tak praktyczną kwestię jak rodzaj uchwytu. Aktualnie najczęściej kupowane są baterie o konstrukcji mieszaczowej, które posiadają jeden uchwyt umożliwiający odpowiednie ustawienie temperatury wody i otwieranie i zamykanie jej dopływu. Uchwyt może być umieszczony na szczycie baterii lub po jej boku.

Także w salonach łazienkowych dostępne są baterie wyposażone w dwie osobne gałki przeznaczone do regulacji przepływu wody. Można kupić je w wariancie retro, ale również nowoczesnym. Baterie tego typu można zamówić w wariancie stojącym oraz ściennym.

Oczywiście, przy zakupie odpowiedniej baterii łazienkowej nie można zapominać też o bardzo ważnej kwestii – jej estetyce. Dzięki temu stanie się efektownym dopełnieniem całej aranżacji łazienkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *