Nowoczesne baterie zlewozmywakowe do kuchni

Kuchnia urządzona w nowoczesnym stylu wymaga właściwej armatury, która będzie wpisywała się w jej estetykę. Oto przegląd najciekawszych baterii zlewozmywakowych przeznaczonych do nowoczesnych kuchni. Sprawdź, co warto kupić!

Bateria zlewozmywakowa to jeden z tych elementów kuchni, który pełni bardzo ważną rolę. Korzystamy z niej każdego dnia do różnych czynności – napełniania wodą garnków, mycia owoców i warzyw, zmywania naczyń. Wobec tego bateria zlewozmywakowa musi być przede wszystkim funkcjonalna, by sprostać wymaganiom użytkownika. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby również wyglądała ona efektownie!

 

Stojące baterie zlewozmywakowe

 

W kuchniach najczęściej montuje się dzisiaj baterie stojące. To optymalny wybór zarówno do małego, jak i dużego wnętrza, do kuchni nowoczesnej i klasycznej. Asortyment jest bardzo szeroki, więc tego typu baterie można łatwo dopasować do swoich wymagań oraz do wnętrza.

Bateria kuchenna stojąca może mieć różne formy, na przykład może być mieć klasyczną wylewkę lekko skierowaną ku górze lub też wylewkę w kształcie litery U. Sterowanie za pomocą praktycznego uchwytu mieszaczowego powoduje, że korzystnie z armatury jest bardzo proste.

Wśród modeli stojących bardzo popularne są baterie chromowane o minimalistycznym kształcie, modele w kolorze czarnym, który jest ostatnim hitem, a także baterie retro, które przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem nawiązującym do wzornictwa dawnych lat.

Podtynkowe baterie kuchenne

 

Gdy bateria kuchenna ma być zamontowana jako ścienna, warto zwrócić uwagę na modele podtynkowe. Takie baterie wyróżniają się swoją prostą konstrukcją i maksymalną efektywnością. Są przy tym bardzo proste w obsłudze za pomocą uchwytów do mieszania wody ciepłej z zimną.

Podtynkowe baterie zlewowe są oferowane w wielu niebanalnych wariantach. Najczęściej mają postać okrągłej rozety lub dwóch rozet, z których jedna służy jako uchwyt, natomiast druga jako wylewka. Mogą także tworzyć połączony element o prostokątnym kształcie montowany na ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *