Płaski brodzik – hit w aranżacji łazienek

Wybór właściwego modelu brodzika łazienkowego jest bardzo ważną decyzją – to on będzie wpływał na komfort codziennych kąpieli, ale jednocześnie będzie decydował o higienie oraz o czasie, jaki trzeba będzie przeznaczyć na jego sprzątanie. Dzisiaj bardzo popularne są płaskie brodziki. Dlaczego warto zdecydować się na taki model?

Płaski brodzik jednocześnie wygląda bardzo nowocześnie, a przy tym również jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Może być wyposażony w odpływ punktowy albo liniowy. Można zamontować go w praktycznie każdej łazience – także tam, gdzie nie jest możliwe wykonanie odpływu w podłodze. 

 

Płaskie brodziki – z akrylu i konglomeratu kamiennego

 

Do wykonania płaskiego brodzika wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Najczęściej jest to akryl, czyli tworzywo sztuczne, które jest wytrzymałe, atrakcyjne wizualnie, a także ciepłe w dotyku. Akrylowe brodziki o płaskiej konstrukcji najczęściej występują w kolorze białym, ale można też kupić je w innych barwach.

Zamiast brodzika akrylowego można zdecydować się również na inny wariant – brodzik z konglomeratu kamiennego z marmuru, czyli z tak zwanego lanego marmuru. Do jego wykonania stosuje się rozdrobniony kamień zmieszany z żywicą, który następnie jest formowany w odpowiedni kształt. Takie brodziki nie tylko wyglądają efektownie, ale również są wytrzymałe, odporne na zaplamienia, proste do utrzymania w czystości.

Kształty płaskich brodzików – prostokątne, kwadratowe, półokrągłe

 

Zarówno brodziki akrylowe, jak i z konglomeratu można kupić w różnych kształtach i rozmiarach. Kiedyś największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszyły się brodziki prostokątne oraz półokrągłe. Teraz chętnie kupowane są także modele prostokątne, na przykład brodzik 90×80 cm.

Szeroka gama różnych wariantów brodzików płaskich powoduje, że można dopasować je do każdej łazienki. Z dostępnymi modelami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów oraz w sklepach online. Wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *