Uchwyty do łazienki – niezbędny dodatek dla seniora

Osoby starsze często mają trudności z samodzielnym korzystaniem z łazienki. Ważne jest zatem urządzenie jej tak, aby można było łatwiej prowadzić w niej codzienne czynności higieniczne. Dostosowanie łazienki do potrzeb seniora nie musi być związane z wysokimi kosztami – podstawa to uchwyty, które znacznie pooprawiają komfort używania domowego salonu kąpielowego i podnoszą bezpieczeństwo.

 

Uchwyty do łazienki – niezbędne dla osoby starszej i nie tylko

 

Umieszczone przy wannie, prysznicu, umywalce, toalecie uchwyty do łazienki to praktyczne dodatki pozwalające na łatwiejsze siadanie, wstawanie i korzystanie z sanitariatów znajdujących się w tym pomieszczeniu.

Wykonane najczęściej j wytrzymałych rur chromowanych, które mogą być także wykończone antypoślizgową fakturą, zapewniają wtedy właściwe bezpieczeństwo i wygodę nie tylko dla seniora, ale także dla innych osób mających trudności z poruszaniem się. Uchwyty łazienkowe są także ważne w łazience osoby niepełnosprawnej, która porusza się na wózku lub o kulach.

Rodzaje uchwytów łazienkowych

 

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje uchwytów łazienkowych, które dobiera się indywidualnie do wyposażenia łazienki oraz potrzeb osoby, która ma ich używać.

 

Wybrane rodzaje uchwytów: 

 

  • uchwyty proste – mają postać prostej belki, która montowana jest w orientacji pionowej, poziomej albo uchylnie 
  • uchwyty kątowe – składają się z dwóch belek połączonych ze sobą pod katem prostym, taka konstrukcja ułatwia podsadzenie się na rękach przy korzystaniu z wanny, prysznica
  • uchwyty składane, regulowane – wyposażone są w zawiasy umożliwiające składanie i rozkładanie

 

Jak zamontować uchwyty do łazienki?

 

Aby mieć pewność, że wybrane uchwyty do wanny, pod prysznic czy też do toalety będą gwarantowały bezpieczeństwo, muszą być one odpowiednio zamontowane. W tym celu konieczne jest postępowanie dokładnie według zaleceń w instrukcji. 

Duże znaczenie ma zastosowanie właściwych śrub montażowych, które będą mogły ustabilizować uchwyt. Dzięki nim można zredukować ryzyko obluzowania się mocowania i urwania uchwytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *