Wanna kwadratowa do łazienki – luksusowa i komfortowa

Najczęściej w łazienkach goszczą wanny prostokątne albo asymetryczne. Jednak obecnie w asortymencie wielu producentów można znaleźć też wanny kwadratowe, które przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem.

Kształt i wielkość wanny dobiera się indywidualnie do powierzchni łazienki. Tam, gdzie do dyspozycji jest dużo przestrzeni, można przebierać w ciekawych wariantach. Jednym z nich jest wanna kwadratowa, która świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje.

Czym wyróżnia się wanna kwadratowa?

 

Oczywiście, tym co przyciąga uwagę od razu jest kwadratowy kształt wanny. Taki format powoduje, że wygląda ona naprawdę oryginalnie i może wtedy zagrać pierwsze skrzypce w całej aranżacji wnętrza.

Kwadratowa wanna może być zamontowana zarówno jako przyścienna, także narożna, ale również można kupić ją w wariancie wolnostojącym – wtedy nadaje się do umieszczenia na środku łazienki, by stworzyć luksusową strefę kąpielową.

 

Wanna kwadratowa – warianty

 

Producenci wyposażenia łazienkowego mogą zaproponować swoim klientom szeroką gamę ciekawych modeli do wyboru. To zarówno wanny wykonane z popularnego akrylu, jak również bardziej luksusowe model powstające z konglomeratu kamiennego.

Wanny kwadratowe, poza wariantami do zabudowy oraz wolnostojącymi, są także oferowane w innych typach. Przestrzeń wewnątrz wanny może być kwadratowa, lekko zaokrąglona lub też całkowicie okrągła.

 

Dla większego komfortu wannę można wykończyć za pomocą specjalnych zagłówków. Ciekawym pomysłem może być wanna wyposażona w jacuzzi do wykonania masażu wodnego. Wtedy idealnie nadaj się do domowego spa.

 

Jaka armatura do wanny kwadratowej?

 

Dobór baterii zależny jest od miejsca montażu wanny kwadratowej. Do wyboru są baterie ścienne, także montowane jak podtynkowe, a także wannowe baterie stojące, które mogą być umieszczone na krawędzi wanny albo zamontowane na podłodze.

Aktualnie wanny kwadratowe oferowane są głównie w wybranych salonach wyposażenia łazienek, a także można kupić je w sklepach internetowych – również bezpośrednio u producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *