Wieszak, półka, a może grzejnik? Przechowywanie ręczników w łazience

Ręcznik jest jednym z podstawowych artykułów higienicznych stosowanych w łazience. Ręczniki umieszczamy przy umywalce, aby można było łatwo osuszyć dłonie, a także stosujemy je po kąpieli i prysznicy. Jak przechowywać ręczniki w łazience? Oto kilka ciekawych pomysłów wpisujących się w nowoczesne i klasyczne wnętrza.

Aktualnie używany ręcznik w łazience powinien być odpowiednio rozłożony, ponieważ tylko wtedy może szybko wyschnąć, co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. W łazience przechowuje się także nieużywane ręczniki, po które można sięgnąć wtedy, gdy pojawi się taka konieczność. Wszystkie z nich wymagają odpowiedniego wyposażenia do przechowywania. 

Uchwyty na ręczniki do łazienki

 

Najczęściej na ręczniki stosowane są odpowiednie uchwyty do łazienki, które umieszczane są w odpowiednich punktach – przy umywalce oraz przy prysznicu lub wannie. Dzięki temu można łatwo sięgnąć po potrzebny po umyciu ręcznik.

Uchwyty mogą mieć różne formy – to nie tylko proste haczyki, ale belki do wieszania ręczników. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego można łatwo dopasować je do każdej łazienki pod względem wyglądu.

 

Półka na ręczniki łazienkowe

 

Z kolei na nieużywane ręczniki bardzo przydatna będzie półka. Może być to zarówno niewielka półka wykonana z metalu, jak i większa półka, na której przechowuje się także inne produkty, na przykład kosmetyki czy dekoracje.

Metalowa półka na ręczniki, na przykład w kolorze chromu lub modnej teraz czerni, może być wyposażona także w praktyczne uchwyty i haczyki, aby łatwo przechowywać ręczniki.

Umieszczony na podłodze stojak to praktycznie rozwiązanie, które nie wymaga wiercenia w ścianach. Może mieć formę metalowej konstrukcji, ale także krzesła z wysokim oparciem z belkami lub nawet dekoracyjnej drabiny.

 

Dekoracyjny grzejnik do łazienki

 

W końcu ręczniki w łazience można przechowywać na dekoracyjnym grzejniku łazienkowym. Gdy jest uruchomiony, można wtedy łatwo je wysuszyć po kąpieli.

Wobec tego pomysłów na przechowywanie ręczników w łazience jest mnóstwo. Na co zdecydujesz się w swoim domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *