Zawiasy wolnoopadające do deski WC. Gdzie je dokupić?

Deski sedesowe wyposażone w zawiasy wolnoopadające to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że z czasem mogą one przestać spełniać swoją funkcję. Wtedy montaż nowej deski nie jest konieczny – wystarczy wymiana samego problematycznego elementu, czyli zawiasów. Gdzie można je dokupić?

Zawiasy przeznaczone do deski sedesowej odpowiedzialne są za jej podnoszenie i opuszczanie. Są one montowane w podstawie deski oraz w ruchomej klapie, łącząc ze sobą te dwie części. Standardowe zawiasy nie mają funkcji wolnego opadania, dlatego przy zamykaniu deski do WC należy robić to delikatnie, aby jej nie uszkodzić. Z kolei zawiasy wolnoopadające samoczynnie hamują opadanie deski, dlatego zamyka się powoli i cicho.

 

Uszkodzone zawiasy wolnoopadające

 

Z czasem wolnoopadające zawiasy w desce sedesowej mogą przestać spełniać swoją funkcję, czyli nie przytrzymują już odpowiednio klapy. Wtedy znów trzeba uważać przy jej opuszczaniu, ponieważ może ona spowodować uszkodzenie całej deski i dodatkowo niemały hałas.

Gdy zawiasy w wolnoopadającej desce WC są zniszczone, w takim przypadku wystarczy wymienić je na nowe, aby znów mogła ona spełniać swoją rolę. Wobec tego zakupienie nowej deski nie jest konieczne, co pozwala na oszczędzenie nawet ponad stu złotych.

Wymiana tych elementów nie jest przy tym skomplikowana, dlatego można wykonać ją nawet samodzielnie, korzystając do tego celu tylko z podstawowych narzędzi jak śrubokręt.

Gdzie kupić zawiasy wolnoopadające?

 

Aktualnie zawiasy wolnoopadające są oferowane przez wiele firm, które specjalizują się w branży łazienkowej. Można zakupić je między innymi bezpośrednio u producentów, ale również w sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia łazienkowego od różnych marek.

Najszybciej potrzebne część można zakupić w sklepach internetowych. Aby wyszukać potrzebne elementy, wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej nazwę deski sedesowej albo WC, do którego jest ona przeznaczona, a następnie sprawdzić wyświetlone oferty.

Cena za komplet zawiasów przeznaczonych do deski wolnoopadającej to zwykle o 25 do 40 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *